2023/12/06
زمان مناسب برای کاشت مو

زمان مناسب برای کاشت مو

سوالی که برای افراد پیش می آید این است که چه زمانی برای کاشت مو مناسب است و در چه سنی می توانید کاشت مو انجام دهید. در ادامه این مقاله این موضوع را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشد.

بهترین زمان برای کاشت مو چه سنی است

اول از همه به سراغ این سوال می رویم که کاشت مو در چه سنی بهتر است و چرا در این سن مناسب می باشد. در حالت کلی باید بررسی شود که دلیل طاسی و یا کم حجمی مو چیست. دومین موردی که مهم است این می باشد که فرد متقاضی خانم است و یا آقا؟ بسیاری از پزشکان معتقد هستند که کاشت مو بهتر است در سن بالاتر از 25 سال انجام شود. دو دلیل اساسی برای این موضوع وجود دارد و آن هم این است که وضعیت موها در آینده مشخص نیست و ممکن است موها پرحجم شود و یا ضعیف تر شود و هر چه موها از سنین کم تری ریزش کنند امکان دارد طاسی وسیع تر شود. برای انجام معاینات در خصوص کاشت مو می توانید به بهترین کلینیک های کاشت مو در شیراز مراجعه کنید.

زمان مناسب برای کاشت مو

بهترین سن برای کاشت مو اقایان

بهترین بازه که برای کاشت مو که برای آقایان در نظر گرفته شده است بین 35 تا 45 سالگی است؛ زیرا الگوی موها نهایی شده است و پزشک می تواند بهترین نظر را در این موضوع بدهد. در حقیقت ریزش مو در این زمان به پایان رسیده است و می توانید به سراغ کاشت مو بروید.

آخرین سن ریزش مو

کاشت مو باید در سنی انجام شود که فولیکول های مو قوی هستند؛ پس در سنین پیری تاثیر کمتری دارد و کاشت مو موفقیت آمیز نخواهد بود. همچنین اگر کاشت مو در سنین پایین و در ذوران بلوغ انجام شود ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی عمل کاشت به خوبی صورت نگیرد و بعد از مدتی فرد دچار ریزش شدید بشود. از طرفی کاشت مو باید در سنی انجام شود که ریزش موها به پایان رسیده است و دیگر زیرش شدید موها را مشاهده نمیکنید که این اتفاق در سنین 35 تا 40 سال دیده می شود. البته بعضی از افراد ممکن است در سنین کم تری زیرش موهایان قطع شود. توجه داشته باشید که منظور از قطع ریزش مو قطع ذائمی ریزش مو نخواهد بود و ریزش مو به مقدار کم بسیار طبیعی است.

کاشت مو در ۲۰ سالگی

اگر فرد در سن 20 سالگی متوجه ریزش مو شود می تواند به پزشک مراجعه کند و آزمایش های متعددی را انجام دهد. در وهله اول باید بدانید که دلیل ریزش مو چیست؟ شاید به دلیل کمبود ویتامین ها موهای شما شروع به زیرش کند که می توانید با مصرف دارو آنها را کنترل کنید. برای کاشت مو باید بگذارید زمان بیشتری بگذرد و شما مطمئن شوید که این ریزش مو موقتی نخواهد بود و با مصرف دارو برطرف نمی شود.

کاشت مو در ۲۰ سالگی

کاشت مو برای چه کسانی مناسب است

حال این سوال پیش می آید که کاشت مو برای چه افرادی مناسب است و چرا باید به فکر کاشت مو بیوفتند؟ کاست و پیوند مو یک عمل زیبایی است و افرادی که می خواهند موهایی پر پشت داشته باشند انجام میدهند. برای انجام این عمل به هیچ وجه عجله نکنید زیرا شما باید در بهترین زمان ممکن کاشت مو انجام دهید. کاشت مو در سن زیر 18 سال اصلا اصولی و منظقی نخواهد بود. افرادی که طاسی کامل دارند می توانند با نظر پزشک و انجام آزمایش های مرتبط مراحل کاشت مو را پشت سر بگذارند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *