2024/04/11
چه چیزهایی بعد از کاشت مو ضرر دارد

چه چیزهایی بعد از کاشت مو ضرر دارد

در این مقاله، شما را با 5 عامل آشنا خواهیم کرد که می‌تواند بعد از کاشت مو، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بر نتیجه این روش تاثیر منفی داشته باشد. آشنا شدن با این عوامل که چه چیزهایی بعد از کاشت مو ضرر دارد به شما اطمینان خاطر خواهد داد و در پایان دوره نقاهت پس از کاشت مو، به آرامش خاطر برسید. با ما همراه باشید تا تمامی جزئیات را در اختیارتان قرار دهیم.

رانندگی به مدت طولانی

رانندگی برای مدت زمان طولانی پس از عمل کاشت مو در صورت تجویز داروی آرام بخش بهتر است اجتناب شود. در این حالت، توصیه می‌شود تا 24 ساعت پس از عمل رانندگی نکنید. تزریق میزان بیش از حد بی حسی ممکن است منجر به تجمع مایع و تورم در منطقه صورت و زیر چشم شود. همچنین، رانندگی برای مدت طولانی ممکن است باعث افزایش تورم در این ناحیه شود.

رانندگی به مدت طولانی

خوابیدن روی سطح صاف

برای جلوگیری از تورم و ریزش گرافت‌ها، بهتر است سرتان هنگام خواب بالاتر از بدن قرار گیرد. در صورتی که پس از کاشت مو تورم درجات مختلفی داشته باشید، نحوه قرارگیری سرتان در خواب می‌تواند متفاوت باشد. اگر در طول دراز کشیدن به صورت عادی فشاری در اطراف پیشانی حس نمی‌کنید، نیازی به قرارگیری سرتان در سطح بالاتری از بدن نیست. در روزهای ابتدایی پس از کاشت مو، توصیه می‌شود تا ناحیه کاشت شده روی سطح خواب‌کشیده نشود.

قرار دادن کمپرس یخ مستقیما روی سر

استفاده از کمپرس یخ بر روی پیشانی به مدت 20 تا 30 دقیقه، تا 3-4 روز پس از عمل کاشت مو، بسیار مفید است و به کاهش و جلوگیری از تورم کمک می‌کند. اما به گفته بهترین کلینیک های کاشت مو در شیراز قرار دادن کمپرس یخ به صورت مستقیم روی سر ضرر دارد. در این مدت، سعی کنید ناحیه درمان را لمس نکنید. پس از 72 ساعت، می‌توانید با نرمی انگشتانتان، سرتان را لمس کنید.

پوشاندن سر و ناحیه کاشته شده

پس از انجام کاشت مو، برخی افراد ممکن است در چند روز اول با التهاب و تورم در ناحیه کاشت روبرو شوند. در این بازه زمانی، برخی افراد تمایل دارند ناحیه کاشت را پوشانده و مخفی کنند. با این حال، متخصصان کاشت مو در شیراز توصیه می‌کنند که حداقل تا 7 الی 10 روز پس از عمل اجرایی، از پوشاندن سر خودداری کنید تا به موهای کاشته شده هرگونه آسیبی وارد نشود. پس از گذشت این مدت زمان، با مشورت پزشک، می توانید از کلاه آزاد یا کلاه ماهیگیری استفاده کنید.

رابطه جنسی

پس از عمل پیوند مو، تا یک هفته به برقراری رابطه جنسی اجتناب کنید. مادامی که در بلندمدت رابطه جنسی ممکن است فشار خون را کاهش دهد، اما در زمان رابطه، ضربان قلب و فشار خون افزایش می‌یابد و می‌تواند سلامتی فولیکول‌های جدید را به خطر بیندازد. هر فعالیتی که باعث افزایش فشار خون و تعریق می‌شود، ممکن است به نتیجه کاشت مو آسیب برساند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *